Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Aktuality

AKTUALITY:

07.02.- konečne som si našla chvíľu a podopĺňala informácie za posledný pol rok ako aj aktuálne k fotky k "B" vrhu Zelgastar a Bendixovi a videá do Videogalérie :)

2015

20.12- prebehlo krytie Wrom z Jurschtavu a Lara z Tkáčovho dvora, CHS "z Tkáčovho dvora"

16.12- sa zo spojenia Wrom a Ida narodili 3 šteniatka, 2 psíci a 1 sučka, všetci čierny s hnedými znakmi a volajú sa Unkas, Ursus a Unique :)

10.11.- Berenike Zelgastar (dcéra Wroma) absolvovala výstavu so známkou VÝBORNA a zložila skúšky BH-SK a Fpr 1!!!

08.11.- Wrom z Jurschtavu zložil skúšku Fpr 3 na 90b, žiaľ bez jedného predmetu.

16.10.- prebehlo krytie Wrom z Jurschtavu a Ida z Antonovho dvora, CHS "zo Zeleného plesa"

05.10.- sme sa zúčastnili MVP v BA, kde si Bendix v triede otvorenej vybehal V1, CAC, res. CACIB a Wrom- Jack v triede pracovnej V1, CAC, CACIB, BOB; čím dokončil SLOVENSKÉHO ŠAMPIÓNA KRÁSY!!!!!!

08.07. Oficiálne výsledky RTG: Bendix Ostraryka: HD/ED:A/A, Spondy neg.; Berenike Zelgastar aj napriek chvále p. MVDr. PAšeka HD/ED: A/B

18.-22.06.2014- MS WUSV Universal Sieger vo Vranove nad Topľou- pre nás nová veľká skúsenosť! Na výkone sa nám podpísal marotón skúšiek/pretekov v krátkom čase. S bodmi 78,86,92 a hodnotením V7 od nemeckého rozhodcu sme sa umiestnili celkovo na 8.mieste, čím sme prispeli k STRIEBORNÉMU miesto Slovenského tímu :)

25.05.2014- sme sa po "dlhom trénovaní" zúčastnili skúšky IPO 3 v Jablonci nad Nisou. Hlavne na poslušnosti sa odzrkadlili naše snahy rýchlo zložiť skúšky + veľké teplo. Spolu sme to mali na 94, 82 (bez stoj), 95- VD. Najviac spokojná som s obranou, kde nám to až na 1 doťuk do rukáva po 2.bočnom doprovode, kt. nás stál 3body, vyšlo konečne všetko ako má :o) Posudzovala p. Z. Huclová.

10.05.- sme sa Jackom- Wromom zúčastnili skúšky IPO 2, kt. sa konala v rámci Považského pohára v Trenčíne- Nozdrkovciach. Kvôli Universal Siegrovi si musíme rýchlo spraviť skúšky. S bodovým hodnotením 93, 85, 90 ju Jackinko "až" po 2dňovej príprave zvládol na známku Dobrá. Na stope som to zas ja pokašlala, na poslušnosti sme si obaja vybrali daň za príliš krátky tréning v podobe cvikov "Stoj" a "Aport šplhom", kde Jackinko v stredu na tréningu zhodil celú nestabilnú prekážku, tak ju na skúškach neprekonal v jednom smere, čo nás stálo dosť bodov a obrana bol zas s drobnými chybami v neposlušnosti. Posudzoval p. Jožko Adamuščin

02.-04.05. som  sa s Wromom zúčastnila 2.kola kvalifikačných pretekov na MS WUSV, FCI podľa IPO3, ktoré sa konali v Štrbe. Skončila sme na peknom 7.mieste s bodovým hodnotením 90 (Ráček), 91 (Klíma), 81 (I. Lengvarský). Škoda mojich chýba na obrane, ktoré nás stáli dosť bodov :(. Videá z poslušnosti a obrán nájdete vo Videogalérii.

Po skončení preteku sa konala výstava, kde sa vyberala reprezentácia na Universal Sieger, kt. sa tento rok bude konať vo Vranove nad Topľou. Wrom- Jackinko to úspešne zvládol a tak sa vďaka preteku a výstave nominoval do repre družstva na tento šampionát!

31.03.- doplnené aktuálne fotky k Bacterinke, Berenike, Bacardi Zelgastar, Qvixxovi Vepeden z Malaysie a Wromovi z Jurschatvu :o) a ešte jedna potešujúca správa Bajtu Zelgastar pred RTG má v poriadku.

15.03.2014- Wrom z Jurschtavu absolvoval rebonitáciu s doživotnou chovnosťou a kódom

5X5/55 P 1.trieda chovnosti!!!Po povahovom teste bol Wrom- Jack opätovne premeraný (na koľko sa p. rozhodcovi A. Majsniarovi nezdal) a bola mu udelená veľkostná kategória 5 na koľko bol na 1.bonitácii zle odmeraný a je kompaktne stavaný :) Veľmi sa tešíme, že čo sa chovateľských akcií týka, máme všetko úspešne za sebou.

06.02.- do Videogalérie pridané odkazy na krátke zostrihy poslušnosti Wroma a Berenike Zelgastar. Do Bendixovej sekcie som pridala aktuálne fotky. K Astorovi som pridala odkaz na spomienkové video.

2014

06.12.-ma navždy opustil môj milovaný Argo- Astor z Dobrasnkého hája v nedožitých 11 rokoch :(. Bol môj prvý, jediný a jedinečný!

Since you left, life hasn't been the same,
i ponder at you pictures,dotted about in pretty frames,
the day you went,you left your mark,
your beautiful paw prints on my heart.
I sometimes wake up,convinced you are here,
you were the only one,who was able to stop my tears.
You were the one,so perfect, so true,
i love you so much,i'll never forget you,
it's not the same,with you not by my side,
i have this heartbreaking feelings,
with every tear that i have cried,
i miss you so much,since you went away,
i know i hav my memories,and forever they will stay,
because the day you went,you left your little mark,
you beautiful paw prints on my heart!

28.10.- Wrom z Jurschtavu zložil v ZKO Sezemice IPO 1 na VÝBORNÚ s bodovým ohodnotením 97,93,96. Rozhodca J. Nekvapil. Za prípravu Jacka od našich začiatkov patrí obrovské ďakujem Martinovi Plecháčkovi.

20.10.- pridané do Videogalérie prvé video z mojej práce s Bendixom Ostraryka.

30.08.- šteniatka pomaly odchádzajú do nových domovov, prajem im veľa šťastia a milujúcich majiteľov!

18.08.- s Wrom z Jurschtavu som bola na výstave v Bratislave, kde sme si v triede otvorenej vybehali V1, CAC, CACIB, BOS

16.08.- mám nový prírastok- Bendix Ostraryka, viac info v jeho sekcii.

23.07.- šteniatka nám rastú ako z vody :)

16.07.- Qvixx Vepeden odišiel do svojho nového domova v Malaysii :(

07.07.- Larunke sa narodilo 9 šteniatok- 4 psíci a 5 feniek- všetko vo veľmi tmavých farbách. Všetko šteniatka sa majú k svetu a poctivo papkajú a labzujú :)

07.06- Do sekcie vo výcviku som pridala môjho nového tréningového parťáka- Wroma z Jurschtavu, s kt. sa budeme pripravovať na IPO.

13.05- Máme nakryto! Lara z Tkáčovho dvora je oficiálne nakrytá s mladým nádejným psom Wrom z Jurschtavu.

11.05.- som sa s Larou z Tkáčovho dvora zúčastnila bonitácie, kde aj nabriek nepriazni počasia a háraniu zvládla povahový test na výbornú s celkovým bonitáčným posudkom 5GCV5/55 P :)

29.04.- v poslednej dobe trochu nestíham s aktualizáciou, ale máme toho dosť:

                          22.03. sme boli s Qvixxom na RTG, ale žiaľ výsledok bol zlý :( Má nález na lakťoch, ale bedrá má čisté.

                          20.04. som sa s Larou z Tkáčovho dvora zúčastnila skúšky podľa SVV1, kt. sme zvládli ako najlepšie účastníčky s bodovým hodnotením 88,87 (hrubá chyba na prekážke a štekačke), 90 (bez 3.plenty). Hoci body tomu moc nenasvedčujú s jej výkonom som spokojná. Larunka sa snažila ako vedela a pre mňa najdôležitejšie, že zabojovala na stope, hoci to vôbec nie je jej šálky kávy. Na bonitáciu sa chystáme 11.05 do Pohraníc.

 

08.01.- do videogalérie boli pridané Arconkove videá z poslušnosti a obrany z VV v Detmaroviciach, kt. sa konal v októbri 2012. Ako aj pár fotiek z VV v Detmaroviciach a zo Senice. Za fotky ďakujem Moničke Řehákovej :o)

2013

06.11.- do videogalérie bol pridaný odkaz na video Qvixxa z chôzde

a dnes úšpešne prebehlo aj krytie: Astor z Dobranského hája x Ria Lubinov- Slovakia

29.10.- pridaných pár akutálnych fotiek môjho Qvixxíka a Lary do ich sekcií :o)

20.10- ponúkame na krytie mladého šikovného psíka Wrom z Jurschtavu:

rodokmeň

03.-08.10- sme MAJSTRI SVETA!!!!!!! Slovenská reprezentácia sa umiestnila na 1.mieste v družstvách na MS WUSV v Rakúskom meste Steyer. Jaro Vnenčák sa s Witzom Eqidius umiestnil na 2.mieste s počtom bodov 290 a Jožko Lengvarský s Geischou Eqidius na 3.mieste s počtom bodov 285. Neskutočne hrdá :o) Obrovská Gratulácia patrí celej reprezentácii!!!

06.10- S Larou z Tkáčovho dvora sme šli do Smižian na OV NO, kde si v triede mladých vybehala VD6 v konkurcie 13 súk a zároveň bola aj prvá "pracovná" suka. Ďalej sa od nás klubu zúčastnil Wrom z Jurschtavu, kt. si v triede dospelých vybehal VD1 a zároveň bol aj najkrajší "pracant". Výstavu posudzoval Mgr. Juraj Štaudinger.

28.09-30.09- zúčastnili sme sa Obranárskeho semináru s Járou Labíkem, kt. usporiadal ZKO Dětmarovice.

05.09.- pridávam aj Arconove prvé video z obrán z Duxu

26.08-02.09- sme sa zúčastnili LVT vo výcvikovom areáli DUX v Českom Brode. Výcvikármi nám boli Jarda Labík, Radek Kupka a Tonda Jun. Tábor sa dá ohodnotiť len jediným slovom a to VÝBORNÝ. Čo sa zábavy, tak aj úrovne výcviku týka. Dostali sme mnoho nových informácii, tak už je len na mne ako ich využijem :o). Ešte raz patrí všetkým trom pánom moje veľké ĎAKUJEM!!! O rok pôjdeme určite zas :o)

24.08- konečne som si našla trochu času a podopĺňala fotky, Arconovo prvé video z poslušnosti a máme vo výcviku aj novú sučku nemeckého ovčiaka

23.-24.06- som sa s Dashkom zúčastnila MSR SÚCHNO v Slatinský Lazoch. Podarilo sa nám zložiť skúšku IPO1 pod prísnym okom pána rozhodcu Bc. Adamuščina a vďaka nemu sme zistili všetky tie "drobnosti", kt. nás spolu stáli kopec bodov. Do budúcna aspoň vieme, kde musíme ešte veľa zabrať :o). Od nás z klubu sa v tejto kategórii zúčastnili ešte aj Miška Kollárová s Adamom Something Beautiful (lab), pre kt. to bol posledný pretek v kariére a Vladko Dobrovodský s Hekym zo Zálesia (NO) :). Za fotky ďakujem Raduške (AKUMA Photography), na kt. sú zachytené momenty z tohto preteku a aj ten ako Dashko miesto vysielačky chcel odaportovať stojan s aportmi :o)

18.06.- do Videogalérie pridávam historicky prvé Arconovo (Qvixxovo) video z nášho sobotňajšieho plávania :o)

02.-03.06- sme sa zúčastnili Obranárskeho semináru v Zálesií, kde nám figurovali skvelí figuranti Marek Urban (CZ) a Martin Barlík (SK). Semináru sa okrem NO zúčastnili aj plemená Malinois, Doberman, Rottweiler, Briard či Argentínska doga a účastníci boli zo SK, CZ, A a dokonca jedna aj z Ruska :o). Odkaz na video z tohto semináru som pridala do Videogalérie :o)

05.05.- som sa s DASHOM zo Zeleného plesa zúčastnila našej historicky prvej skúšky- BH, kt. sme zvládli na 57/60b a dokonca ani cyklistu nezožral :D

29.04- v Českých Budejoviciach som si bola zobrať mojú novú športovú nádej- Qvixx Vepeden! :o)

27.04.- prebehlo opätovné krytie Astora so sučkou Iva z Tkáčovho dvora :o) a bola dvytvorená nová sekcia- In memory- na pamiatku tých, kt. ma sprevádzali mojou psíčkarskou cestou

ROK 2012

28.11.- pridaná nová sekcia môjho nového parťáka- Dasha zo Zeleného plesa!

29.-30.10- tak prežili sme pilný víkend- s Cezarom sme sa zúčastnili Cacitu v Tomášove, kt. bol zároveň aj MSR ZŠK SR, kde sa nám podarilo zložiť skúšku IPO 3 na známku Dobre a zároveň sa aj Astorovi narodilo 9 krásnych šteniatok čiernej a vlkošedej farby (škoda tých 3, kt. uhynuli počas pôrodu)- tak im prajeme veľa veľa zdrávíčka a nejakých dobrých majiteľov!!!

24.08.- prebehlo krytie môjho Astora so sučkou IVA z Tkáčovho dvora (Fabia Monn Slovakia x Mambo z PS). Predpokladané narodenie šteniatok je koncom októbra! V prípade záujmu nájdete bližšie info na stránke www.tiko.estranky.cz 

 x

10.08.- boli sme nafotiť Astora s jeho pohármi z pretekov nazbieraných do jeho nešťastného úrazu. Za foto ďakujem Miške K. :*

06.08.- v podsekciách Astora a Cezara som doplnila link na ich nové fotoalbumy na Rajce.net a vytvorila podsekciu Videogaléria :)

10.-12.06- sme sa zúčastnili MSR SUCHNO vo Svite, kde sme štartovali v kategórii SchH3 a Cezarovi (Garymu) sa podarilo túto skúšku úspešne zložiť na známku Dobrá, za čo patrí moja veľká vďaka členom KK Zálesie, za ich veľkú pomoc a hlavne nášmu figurantovi Maťkovi :)

08.-09.04- sme sa s Cezarom (Garym) zúčastnili 1.kola Kvalifikačiek na MS WUSV a FCI vo Veľkej Pake. Náš prvý pretek nedopadol vôbec dobre, nakoľko Gary nezachytil na úniku, a tak sme skončili skôr ako vôbec začali :/ Tak ale načerpali sme nové skúsenosti/ vedomosti a teraz sa môžme pripravovať na ďalšie kolo, kt. dúfam už dopadne lepšie :)

19.02- Hidalgo The Best Of bol predaný :(

ROK 2011

21.-24.10- sme boli na výcvikovom výkende v areáli firmy z Polatynu Sk. Potrénovala som si hlavne stopy a obrany, keďže sa nám blížia ďalšie skúšky. Figuranti boli Peťko Mičúch, Tomáš Holečka a Rastik Dobiš.

16.10- sme sa s Cezarom (Garym) a Astorom (Argom) odhodlali k vykonaniu skúšok Fpr. Na priľahlej repke vedľa nášho domovského cvičáku sme si pod odborným okom p.rozhodcu Klímu "vyčuchali" s Garym 92b. na Fpr1 (a zároveň aj najlepšiu stopu skúšok) a s Argom 88b. na našej poslednej Fpr3. Psíkom aj napriek môjmu nedostatku času veľmi ďakujem, že nesklamali a potvrdili, že sa na nich dá vždy spoľahnúť :)))

03.-05.09- sme sa zúčastnili nultého výcvikové víkendu v novovybudovanom areáli v Zálesí pri Bratislave, kt. sa konal pod vedením Vladka Dobrovodského, Gregora Dudáka a Maťka Barlíka.

23.-25.08- sme sa zúčastnila výcvikového víkendu v Tajove. V krásnom prostredí okolia Banskej Bystrice sme si aj napriek nepriazni počasia výborne potrenovali obrany na figurantov Maťka B. a Tomáška H. za čo im pekne ďakujeme :)

 

04.-11.07- sme sa zúčastnili výcvikového tábora na ranči firmy Z Polytanu SK, kde nám pri výcviku pomáhal aj Michael Manhart ( 7x Vicemajster sveta a raz 3.miesto). Moja veľká vďaka patrí ako vždy rodine Tóthovcov za perfektnú organizáciu a ako aj výbornej partii ľudí, kt. som tam stretla :))

06.06.- po dlhšej pauze spôsobenej mojou maturitou som doplnila fotky k mojim psom

21.05.- Cezar (Gary) bol na operácii aj druhého uška, tak dúfame v skoré uzdravenie ;)

21.04.- spustená naša stránka

TOPlist